Харківська молодіжна громадська організація Центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей “Право вибору” була зареєстрована 17 липня 2002 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради. Зараз організація налічує понад 100 молодих інвалідів. Члени нашої організації - випускники спеціальних шкіл-інтернатів, студенти, аспіранти, які мають обмеження здоров’я, але ведуть активне життя. Але ми надаємо допомогу набагато більшій кількості людей.
Одним з головних напрямків роботи є психолого-педагогічна реабілітація інвалідів, підтримка творчо обдарованої молоді, допомога у працевлаштуванні. У нас є необхідний потенціал для вирішення цих проблем: науково-практичний досвід роботи, приміщення, зацікавлені у співпраці громадські організації, вищі навчальні заклади, соціальні служби міста, які є нашими партнерами.
Центр “Право вибору” має позитивний досвід реалізації соціальних проектів для людей з обмеженими можливостями, входить до соціальної мережі міста. За три роки існування ми виконали 5 соціальних проектів для Харківського регіону.
У 2002 році лідери Центру виграли грант Президента України для обдарованої молоді і започаткували Перший обласний конкурс-огляд творчості молодих інвалідів “Маленький Парнас”, який заслужив високу оцінку харків’ян. В минулому році 6 переможців вже третього конкурсу були запрошені на міжнародний фестиваль художньої творчості “Квітка Надії – 2005” до Польщі, поїздку було здійснено завдяки зусиллям нашого Центру.
У 2003 році ми працювали над реалізацією проекту щодо допомоги дітям, які не можуть відвідувати школу через важкі порушення здоров’я.
У січні –травні 2004 року ми взяли участь у проекті Української системи дистанційного навчання „Електронне дистанційне навчання – подолання освітньої та соціальної ізоляції людей з обмеженими фізичними можливостями” і продовжуємо співпрацювати в цьому напрямку. В травні того ж року започаткували проект «Містечко майстрів», спрямований на підтримку творчих ініціатив дітей та молоді з обмеженими можливостями
У 2004 році ми стали переможцями конкурсу інноваційних соціальних проектів „Українського фонду соціальних інвестицій”. Зараз завершується реалізація нашого мікропроекту “Сходинки подолання” – щодо створення центру ранньої допомоги для дітей з важкими вадами зору віком від народження до 3-х років. Центр відкрито 30 травня 2007 року. Модель розроблена під час реалізації проекту проходить апробацію. В 2005 році брали участь у корпоративному проекті спільно з двома іншими громадськими організаціями міста, що надають соціальні послуги людям з обмеженими можливостями здоров’я. Проект мав назву „Громадська агенція сприяння працевлаштуванню людей з обмеженими можливостями здоров’я м. Харкова і був підтриманий місцевою владою. Працевлаштування інвалідів є одним з пріоритетних напрямків діяльності Центру. В наслідок щоденної практичної роботи з клієнтами та роботодавцями, проведених соціологічних досліджень, аналізу чинного законодавства, постійної участі та проведення різноманітних семінарів, конференцій, круглих столів та інших заходів з цієї тематики, фахівці Центру мають великий досвід соціальної роботи в цьому напрямку, знають особливості клієнтів ті проблеми, з якими вони найчастіше зіштовхуються в процесі пошуку роботи та працевлаштування, чітко собі уявляють проблему, стан справ на сьогоднішній день.
У 2006 році ми реалізували проекти: «Пріоритет» щодо створення ресурсного центру інформаційних технологій для студентів з обмеженими можливостями здоров’я За підтримки МБФ «Євразія», «Подаруємо радість гри особливій дитині» за підтримки МБФ Стефана Баторія.
У 2007 році ми виконували продовжували реалізацію проекту «Сходинки подолання» та виконували проекти: «Сонце в долоньках» (створення у Харкові Лекотеки для дітей з важкими порушеннями зору) за підтримки ВБФ «Крона» та ХБФ «Громадські ініціативи».
2008 рік реалізували проект «Школа для матусь» - школа батьківської майстерності для сімей, які виховують незрячих дітей раннього та дошкільного віку.У 2009 році розпочали реалізацію проекту "Школа толерантності"
Цілі та види діяльності організації:
Основна мета нашої організації: покращення якості життя дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я, сприяння їх інтеграції у суспільство.
Основні види діяльності
- соціологічні дослідження щодо проблем дітей та молоді з особливими потребами: анкетування, опитування, тести, фокус-групи тощо;
- розробка інноваційних методик із надання соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями здоров’я;
- інформаційні послуги: консультації, видання довідників, розміщення інформації на сайті Центру;
- соціальні послуги: соціально-побутова орієнтація, виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб, організація дозвілля, працевлаштування, соціальний супровід;
- психологічні послуги: надання консультацій з питань психологічного здоров’я таполіпшення взаємин із оточуючими, психологічна реабілітація, тренінги,консультації;
- освітні послуги: надання методичних порад, проведення навчальних курсів(у тому числі і дистанційних, лекцій, семінарів, тренінгів, круглих столів,конференцій;
- рання допомога сімям, які виховують дітей з важкими порушеннями зору вікомвід народження до 6-ти років.
- просвітницькі послуги: лекції, семінари, конференції.
Центр "Право вибору"