Синтезатор українського мовлення RHVoice АнатольСинтезатор українського мовлення RHVoice Анатоль розроблений для середовища Windows і Android. Він дозволяє незрячим користувачам ПК і смартфонів працювати з україномовними інтерфейсами і текстом. Синтезатор поширюється безкоштовно і може використовуватися як на комп'ютерній техніці, так і на смартфонах і планшетах, в побутових пристроях з мовним інтерфейсом. Данна версія є тестовою.

Доступні для скачування три варіанти:


 

Історія створення

Не зважаючи на активний розвиток комп'ютерної техніки і мовних технологій, в в тому числі для використання незрячими людьми, до сих пір гіганти індустрії, такі як Microsoft, Google і компанії, що спеціалізуються на випуску комерційних синтезаторів мовлення геть ігнорували україномовну частину людства, змушуючи використовувати для читання україномовних текстів чи роботи з україномовними інтерфейсами адаптовані версії російськомовних синтезаторів мовлення, побудованих на основі російських фонем.

Така ситуація не могла влаштувати мільйони україномовних людей, а особливо - їх слабозорих і незрячих представників. Були як індивідуальні, так і колективні звернення в різні інститути влади України та міжнародні компанії, що займаються розробкою програм синтезу мови.

Зважаючи на відсутність виразної реакції протягом багатьох років, ініціативна група харків'ян - членів громадської організації інвалідів "Соціально-реабілітаційний центр незрячих", провели переговори з досить відомою в галузі розробки синтезу мовлення програмісткою Ольгою Яковлевою і, отримавши її обіцянку участі в проекті, приступили до об'єднання однодумців для реалізації проекту. Зокрема, була створена публічна група в соціальній мережі Facebook, здійснений збір коштів для оплати роботи професійного диктора і звукорежисера для запису аудіо матеріалів за наданими програмістом текстами, перевірка і корекція результатів начитки та виправлення, безліч іншої рутинної технічної роботи з текстовими масивами і аудіо матеріалами.

Координацією проекту займалися Євген Міцук, який відповідав за технічну сторону проекту, а також Сергій Москалець, який відповідав за фінансові та організаційні питання. Проект підтриманий багатьма громадськими організаціями, члени яких надали фінансову, інформаційну чи іншу допомогу.

Висловлюємо подяку громадській організації "Вікно в світ" і Костянтину Брулю, організації незрячих юристів, приватним та юридичним особам, які надали допомогу в реалізації проекту і, звичайно, Анатолію Подорожко - диктору харківського державного радіо і Ользі Яковлєвої - програмісту і розробнику синтезатора !


Джерело: http://www.trosti.com.ua