Синтезатор мови Google
В кінці травня 2014 року в Google Play з'явився новий абсолютно безкоштовний Синтезатор мови Google. Цей продукт легко затикає за пояс минулі рішення з використанням російських систем TTS, більш того, на мою скромну думку, цей жіночий голос краще доступних рішень для персональних комп'ютерів.

Прослухати невеликий демофрагмент отриманий зі смартфона з встановленим синтезатором мови Google - російський жіночий голос (поки єдиний з доступних)

Переваги використання голосового синтезу Google для Android:

Якість. Особисто для мене digalo Микола відходить у минуле
Універсальність і сумісність з більшістю читалок для смартфонів і планшетів. Подальші зручності користувача (наприклад таймер сну, тригери включення, паузи тощо) - залежать від програми посередника
Стабільність роботи. За 12 годин тестування в різних умовах синтезатор жодного разу не вилітав, чого не можна сказати про програми читалках
Синтезатор не прив'язаний до мережі інтернет і не споживає додаткові ресурси на бездротову передачу даних

Навіть якщо ви не сприймаєте комп'ютерну мова в контексті озвучування книг, це рішення дозволить вам апгрейдити свого мобільного друга. Гугль навігація почне читати вам назви вулиць, спеціальні програми зможуть озвучувати текст sms та номери при вхідних дзвінках.

Крім того, і це дуже корисно для слабозорих або незрячих користувачів, тепер можна повноцінно використовувати TаlkBack - аналог знайомого багатьом по роботі на персоналках скрін-рідера Jaws. Ця система реалізує потенціал для Android голосового оповіщення про події на телефоні, що дозволяє керувати ним, не бачачи екрану.

Недоліки в роботі з синтезатором

Істотний мінус для любителів аудіокниг - підвищене енергоспоживання, за пару годин озвучування ви втратите до половини заряду акумулятора
Неприємність, зафіксована лише під час програвання через динамік телефону: легкий fade in - загасання рівня звуку в початку пропозиції. Через дротову гарнітуру, зовнішнє пристрій і bluetooth цей ефект відсутній
Немає підтримки користувальницьких наголосів і словників

Особливих чудес чекати не доводиться - це всього лише комп'ютер, втім, деяка холодність під час читання комусь може здатися приємним відпочинком після надлишку театральності в роботі окремих виконавців.

Установка синтезатора гранично проста.
Заходимо на сторінку продукту в магазині. Google Play, як зазвичай, сповістить вас про сумісність з вашим пристроєм - потрібно Android 4.0.3 і вище, потім відбудеться завантаження і установка. Після чого потрібно завантажити "голос":
Налаштування -> Спеціальні можливості -> Вивід функції тексту в мову -> Синтезатор мови Google (не лякайтеся грізного попередження, нічого нового про вас виробник через цю програму не дізнається, йому і так все достеменно відомо) -> завантажити. І для спокою - перезавантажити.