PLEXTALK Recording SoftwareВерсія: 2.05.02.00
Мова інтерфейсу: Російська присутня

Системні вимоги:
Операційна система: Windows 7 (32 бит, 64 бит), Windows Vista (32 бит, 64 бит) SP2, Windows XP (32 бит) SP3.
Процессор (CPU): Intel Celeron 400 МГц або вище
Пам'ять: 128 МБ або вище
Розширення екрану: 800 на 600 пікселів або вище
Жорсткий диск (HDD): 1 ГБ для установки програмного забезпечення (включаючи область тимчасового файлу зображення для запису компакт-дисків) і 2 ГБ або більше вільного місця на диску для записаного контенту

Опис:
Програмне забезпечення PRS - це інструмент виробництва DAISY2.02, який може імпортувати вміст DAISY2.0 для редагування або модернізації. Зверніть увагу, що PRS може створювати лише книги DAISY, які є структурованим аудіо, і не мають можливості створювати повнотекстові книги DAISY.ис CD

Особливості:
- Пррограма дозволяє незрячій або слабозорій людині самостійно створювати аудіозапис DAISY.
- Все меню і навігація повністю доступні з клавіатури.
- Вбудовані функції голосового управління і відображення дозволяють налаштовувати програмне забезпечення для ваших конкретних потреб.
- Записи можна легко редагувати за допомогою команд стилю текстової обробки.
- Використання кодування MP3 дає до 90 годин запису звуку на одному компакт-диску.
- Вбудовані засоби запису компакт-дисків - для цього вам не потрібно окреме програмне забезпечення.
- Можливість створення декількох компакт-дисків.
- Імпортуйте та редагуйте існуючі книги DAISY або об'єднуйте кілька книг в одну.
- Функція імпорту тексту дозволяє швидко перетворювати текст в аудіоформат з використанням синтезованої мови.
- Функція імпорту вмісту (ToC) для прискорення виробничого процесу.
- Функція перетворення аудіо для зміни аудіоформату ваших проектів.

Скріншот окна About
PLEXTALK Recording Software

Коротка інструкція з начитування книг:

1. Перед прочитуванням книги вголос слід добре ознайомитися з нею, уважно проглянувши структуру книги, зміст, звернувши увагу на наявність малюнків, таблиць, схем.

2. Начитувати книгу слід дозовано, створюючи окремі не надто тривалі за звучанням файли. Так, оптимально начитувати підручник по параграфах, короткими паузами інтонаційно виокремлюючи виділені курсивом або жирним шрифтом підпункти. Якщо параграф охоплює 3-4 і більше сторінки, варто на початку кожної сторінки називати її порядковий номер і робити паузу. Якщо книга немає розділів чи параграфів, а має тільки глави тощо, що мають біліше 10 сторінок, то таку аудіокнигу слід ділити на файли тривалістю 10-15 хвилин і називати їх просто цифрами (001 - титулка.mр3, 002 - вступ.mр3, 003 – глава 1.mр3, 004.mр3, 005.mр3…, 028 - глава 2.mр3, 029.mр3).

3. Титульну сторінку потрібно начитувати окремим файлом, починаючи з назви книги або підручника, його авторів, назви видавництва, місця та дати публікації.

4. Зміст книги або підручника слід також виділити окремим файлом, обов’язково начитуючи всю надруковану інформацію (знак параграфа, римську нумерацію розділів, номери сторінок).

5. Список рекомендованої літератури або інші додатки необхідно виділяти окремим файлом.

6. Називати файли слід просто присвоювати кожному наступному файлові наскрізну порядкову нумерацію, щоб зберегти послідовність і структуру начитаної книги (001 - титулка.mр3, 002 - вступ.mр3, 003 - розділ І параграф 1.mр3, 004 - параграф 2.mр3).

7. Якщо в книзі трапляються малюнки, їх потрібно описати. Сміливо застосовуйте назви кольорів, слова «поглянь, подивись». Опис має бути лаконічним, але змістовним. Якщо малюнок ілюструє завдання у шкільному підручнику, слід попередньо ознайомитися з цим завданням і при описі малюнка закодувати в ньому відповіді на поставлені запитання. Проте не варто при описі малюнка пропонувати незрячій дитині повністю готові відповіді на запитання, стимулюючи її до власних висновків чи оцінок.

8. При описі таблиць потрібно назвати її номер і назву, зазначити, що таблиця складається з двох або п'яти колонок, прочитати назву кожної колонки. Лише після цього слід перейти до пояснення змісту кожного рядка таблиці, щоразу називаючи номер колонки.

9. Поезію або художню книгу слід начитувати з відповідним емоційно-інтонаційним навантаженням в голосі.

10. При начитуванні довідкової літератури (енциклопедії, словники тощо) потрібно структурувати у файли за назвами прочитуваних термінів (наприклад в енциклопедії про тварин: 001 - лисиця.mр3, 002 - слон -.mр3, 003 - тигр.mр3; в енциклопедії Українознавства: 001 - Січові стрільці.mр3, 002 - Грушевський Михайло.mр3, 003 - Перша світова війна.mр3).

11. Файли слід нумерувати всі наскрізно з метою збереження структури і послідовності друкованої книги.

Автор статті Петро Поліщук.

Гарячі клавіші до програми «Plextalk recording».

Створення DAISY-книг та робота в програмі «Plextalk recording».

Завантажити PLEXTALK Recording Software EXE  Завантажити PLEXTALK Recording Software Portable