Його мета долучити до поезії людей, які мають порушення слуху та зору. Результатом клопіткої роботи учасників проекту стала книга «Почути». Це - збірка поезій сучасних авторів України, виданих унікальним способом, інформація передається звичайним шрифтом, шрифтом Брайля та жестовою мовою (QR-коди на відео в youtube, де поети читають вірші та перекладають їх жестовою мовою). Книгу можуть читати незрячі та нечуючі.

Книгу «Почути» видало видавництво «Бренд Бук Паблішінг» у 2017 році. Редактор Романенко Світлана. Відповідальна за випуск Смірнова Олександра. Продюсер видання Лазуткіна Олена.

Шрифтом Брайля книгу видано студією друку «Braille Studio». Редактор шрифтом Брайля Серпутько Анна. Відповідальний за друк Мельник Олександр. Координатор Сачук Юлія. Наклад 300 примірників.


Унікальний Всеукраїнський арт-проект «Почути» завітав до Рівного.

До Рівного 17 березня у такі складні погодні умови (на вулиці йшов сильний сніг) не побоялися завітати гості з Києва: натхненник та керівник проекту Олександра Смірнова; поети твори яких увійшли до інклюзивної збірки «Почути», Юрій Семенов, Катерина Волошина, Олександра Шаліна та Андрій Пермяков. Поети читали свої вірші та перекладали їх жестовою мовою, а хто читав більше своїх віршів і ще не встиг вивчити їх жестовою мовою, допомагала їм це зробити Катерина Самчук, перекладач жестової мови Рівненської обласної організації УТОГ. Також були показані відеоролики, у яких читали свої вірші супроводжуючи їх жестовою мовою ті хто не зміг приїхати до Рівного. Модератором заходу у Рівному був Андрій Пермяков.

На презентацію прийшли нечуючі та незрячі, а також всі кому цікавий цей захід, «Світлиця» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки була заповнена. Всі із захопленням та емоціями слухали сучасну українську поезію. Олександра Смірнова подарувала інклюзивні книги: Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці, ВП ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, КЗ «Клеванська спеціальна ЗОШ-інтернат №1 I-III ступенів» для дітей з порушеннями зору, бібліотеці УТОС, Рівненській обласній організації УТОГ, КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» РНРЦ «Особлива дитина».Арт-проект «Почути» https://www.facebook.com/pochuty/


Петро Поліщук