21 січня 2016 року, у четвер, в актовій залі Київської православної богословської академії, що на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулася презентація першого в Україні молитовника українською мовою шрифтом Брайля для незрячих.21 січня 2016 року, у четвер, в актовій залі Київської православної богословської академії, що на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулася презентація першого в Україні молитовника українською мовою шрифтом Брайля для незрячих.

Молитовник Українською мовою шрифтом Брайля для незрячих
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Синодальний відділ соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine», відділ організації благодійності та соціального служіння Волинської єпархії, Волинський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» зібрали кошти та видали 400 молитовників шрифтом Брайля.

Молитовник Українською мовою шрифтом Брайля для незрячих
Розпочав презентацію Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, ректор Київської православної богословської академії, відзначивши важливість та значення цього молитовника для незрячих людей. Про його наповнення розповів перший проректор КПБА, голова Видавничого відділу Київської Патріархії протоієрей Олександр Трофимлюк. “До першого в Україні молитовника шрифтом Брайля увійшли ранішні, вечірні молитви, перед та після сповідді й причастя, за Україну та Українську Православну Церкву та багато інших молитов, адже кожен незрячий має таку саму духовну потребу як і людина зряча” – відзначив отець Олександр.

Фотографія з презентації
Продовжив презентацію ініціатор ідеї молитовника Віталій Ткачук, який є сам незрячим і очолює Волинський обласний осередок ВГО «Генерація успішної дії». “Насправді ініціатором був не я, а якби не Господня воля, то нічого б не було. Бог нас надихнув, а ми як Його слуги це зробили” – наголосив Віталій Ткачук. Також голова молодіжної організації людей з вадами зору розповів про нові ідеї для незрячих та висловив подяку всім, хто долучився до цього проекту, а особливо волинянам і тим ураїнцям й громадянам інших держав, які пожертвували кошти.

Фотографія з презентації
Всіх розчулив своїми словами присутній на презентації найменший незрячий 11-ти річний школяр Остап Нестеровський із міста Львова сказавши: “Дякую всім людям, які реалізували цю ідею, бо раніше такого не було і незрячі не могли самостійно прочитати молитви. Для мене зазвичай їх хтось читав, а тепер я зможу сам молитися за Україну та Українську Церкву та при інших потребах”.

У Києві презентували перший в Україні молитовник українською мовою шрифтом Брайля
Українська Православна Церква Київського Патріархату піклується про кожного вірного, а особливо за людей із вадами зору й іншими обмежиними можливостями, адже сам Господь наш Ісус Христос зцілював незрячих за їхньою вірою. І ми бачимо, що віра у них була великою. Представник Львівської єпархії протоієрей Роман Мануляк вже довгий час опікується незрячими і є духівником Української спілки інвалідів наголосив: “Церква повинна допомагати відчинити двері у світ для незрячих людей, сприяти не замкнутися у собі і показати їхню важливість для суспільства, адже вони нас духовно збагачують та надихають на добрі діла”.  Незрячий Остап Нестеровський із міста Львова вперше прочитав у Свято-Михайлівському-Золотоверхому монастирі з молитовника шрифтом Брайля українською мовою молитву за Україну.


У Києві презентували перший в Україні молитовник українською мовою шрифтом Брайля
Також у презентації взяли участь: Голова синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine» архієпископ Сергій (Горобцов), його заступник –священик Сергій Дмитрієв, який затратив багато сил для того, щоб все відбулося на найвищому рівні, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, представник Волинської єпархії УПЦ Київського Патріархату, співорганізатор проекту Валерія Лесюк, а також небайдужі священнослужителі м. Києва та області.

Фотографія з презентації
Синодальний відділ соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine» висловлює подяку ЗМІ, які активно попрацювали та висвітлили цю подію, архієпископу Чернігівському і Ніжинському Євстратію, який допомагав у зборі коштів, Володимирові Майченку, що пожертвував значну кількість коштів, а також Коцазі Вадиму Анатолійовичу, Єремеєвій Тетяні Вікторівній, Шираю Олексію Анатолійовичу, Мартиняку Сергію Васильович та всім, хто підтримав цей надзвичайно важливий проект.