Цей пілотний проект презентують вже цього тижня

ЗМІ ПРО НАС: Рівне - перше місто в Україні, де друкуватимуть посібники для слабозорих на 3D-принтері

Рівне знову серед піонерів. 26 січня у місті презентують пілотний проект з виготовлення перших в Україні навчально-дидактичних матеріалів, а саме: кубиків, буквенно-фонетичного набору, годинника, Брайлівського алфавіту тощо, універсального дизайну для дітей з порушеннями зору і тотально незрячих з подальшим впровадженням  в інклюзивне навчання таких дітей. Такі тактильні інформаційні розробки допомагають їм здобувати освіту, отримувати необхідну інформацію,  орієнтуватися у приміщеннях та на вулиці.

Цей проект  розпочали члени ради відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області (Асєєвою Ніною, Поліщуком Петром, Самчук Вікторією) та реалізований за технічної підтримки  Інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», що працює в Рівненській обласній науковій бібліотеці.

Можливість розробити, змоделювати і виготовити таку продукцію з’явилася в бібліотеці з придбанням  3D-принтера  та 3D-сканера, які дають можливість друку досить чітких тактильних копій із спеціальною текстурною поверхнею. Моделюванням, друком та виготовленням займається спеціаліст з 3D-друку Грушевський Михайло.

Виготовлені таблички та кубики, на які нанесений алфавіт плоскодрукованим шрифтом та шрифтом Брайля, проходять апробацію на базі дошкільного навчального закладу для дітей з порушеннями зору компенсуючого типу № 35 «Весняночка» м. Рівне та Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами зору № 1. Ця продукція також була представлена тифлопедагогам, реабілітологам, психологам, фахівцям з педагогічної корекції, які працюють з відповідною категорією людей.

Зважаючи на соціальну складову проекту, бібліотеці вдалося безкоштовно отримати витратні матеріали для друку на 3D-принтері.

Джерело: http://radiotrek.rv.ua