У рамках проекту «Координація можливостей підтримки для молоді з порушеннями зору в Україні» 18-19 вересня 2018 року у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.  пройшов семінар-тренінг «Підготовка фахівців з орієнтування в просторі і розвитку мобільності для молоді з порушенням зору».  

Семінар-тренінг за проектом «Координація можливостей підтримки для молоді з порушеннями зору в Україні» пройшов у Рівному.

Керівник проекту:
Любов Негатіна, голова правління Міжнародної благодійної організації  «Німецько-Українська партнерська мережа».

Керівник проекту: Любов Негатіна, голова правління Міжнародної благодійної організації  «Німецько-Українська партнерська мережа».

Організатор семінару-тренінгу:
 відокремлений підрозділ Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області.

Тренери: Гошовський Василь Ігорович, Чопик Леся Іванівна

Тренери:
Гошовський Василь Ігорович,
вчитель-дефектолог, тифлопедагог, тренер з орієнтування у просторі Вигодського навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської області.

Чопик Леся Іванівна,  
кандидат педагогічних наук, завідуюча лабораторією корекційної педагогіки та психології, старший викладач кафедри психології КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», тифлопедагог ЗДО № 7, міста Калинівка, Вінницької області.

На семінарі-тренінгу були розглянуті такі питання:
- Орієнтування у просторі, як засіб соціалізації та інтеграції молоді з інвалідністю по зору в суспільство;
    
- Організація освітнього середовища і особливості роботи з дітьми, які мають порушення зору, в інклюзивному освітньому закладі;

- Формування уявлень про замкнутий простір. Орієнтування у приміщеннях. Прийоми ходьби незрячого з супроводжуючим (досвідченим або випадковим). Техніки роботи з тростиною;

- Орієнтування незрячих та осіб з залишковим зором на території навчального закладу. Вивчення нескладних маршрутів, включаючи вихід за територію;

- формування домашньої та соціальної самостійності у дітей з порушеннями зору у процесі інклюзивного навчання.

Учасники семінару-тренінгу побачили, як бачать люди з різними порушеннями зору, читали та писали в окулярах-симуляторах

У семінарі-тренінгу брали участь тифлопедагоги, вчителі, асистенти вчителя, керівники районних ПМК та ректор РОІ ППО, голова гуманітарної комісії РОР, Алла Черній, директор РОУНБ, Валентина Ярощук. Учасники семінару-тренінгу побачили, як бачать люди з різними порушеннями зору, читали та писали в окулярах-симуляторах порушення зору, пробували орієнтуватися в приміщенні та на вулиці з закритими очима за допомогою тростини.

Пробували орієнтуватися в приміщенні та на вулиці з закритими очима за допомогою тростини

Після закінчення семінару-тренінгу учасникам вручили сертифікати.