З 10 квітня відокремлений підрозділ Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області розпочав проект «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим» за фінансової підтримки Rotary Club Rivne Ukraine та Rotary Club Alliston Canada.ПРОЕКТ ПЕРЕДБАЧАЄ:
Розробку, виготовлення, презентації, апробацію перших в Україні навчально-дидактичних матеріалів, а саме: набір кубиків універсального дизайну з плоскодрукованими тактильними та Брайлівськими буквами українського і англійського алфавіту, буквенно-фонетичний та математичний набір універсального дизайну, модель циферблату годинника, Брайлівський алфавіт, фігурки тварин, кубик-тренажер шистикрапки з тактильними емоціями «Куб Грушевського», лото з геометричними фігурами, тощо універсального дизайну для дітей з порушеннями зору і тотально незрячих з подальшим впровадженням в інклюзивне навчання таких дітей;
Створення студії звукозапису для начитування аудіометеріалів для людей з порушеннями зору на базі РОУНБ;
На базі інтернет-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки  відкриємо ресурсний центр «Окуляр» для допомоги у навчанні та реабілітації дітей з порушеннями зору та незрячих. В даному центрі буде  проводитися вивчення шрифту Брайля та орієнтування в просторі у вигляді гри, психологічні тренінги  та інше. Центр розрахований на дітей м. Рівне та Рівненської області.

19-20 квітня ми презентували свої вироби НРЦ «Левеня» та Львівській обласній організації УТОС (бібліотека). Ми представили вироби, які допомагають створенню інтелектуально-розвиткового інклюзивного середовища на основі використання шрифту Брайля й сучасних технологій для забезпечення освітніх, інтелектуальних, професійних потреб незрячих дітей та дорослих в Україні. Педагоги та учні НРЦ «Левеня» ознайомились з наробками, виготовленими способом 3D друку, зокрема: «Українським алфавітом», «Доміно», «Математичним набором», «Моделями тактильних циферблатів годинників», «Емоційним кубом з механічними кнопками», «Тактильним лото», «Буквено-фонетичним та математичним набором (касою)», «Набором кубиків». Всі ці посібники є необхідними для навчання дітей, батькам та педагогам. Учні із захопленням обстежували матеріали. Педагоги дали свої рекомендації, щодо удосконалення наших виробів.

Враження: Ірина Ігорівна, вчитель початкових класів: «Такі матеріали є дуже корисними і потрібними. Навчаючи незрячих дітей у підготовчому класі, багато наочності виготовляла власноруч». Василина, учениця 3-Б класу: «Мені сподобався емоційний кубик з кнопочками, раніше мені такий не зустрічався». Богдан, учень 3-Б класу: «Мені було дуже цікаво, як такі вироби можна створити з пластику». Роман, учень 4-А класу: «Сподобалось доміно, цікаво виглядало».

У бібліотеці ЛОО УТОС незрячі подивилися наші вироби і дали свої рекомендації.Переглянути усі фото можна тут

Читайте також