14 березня 2017 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №21 з групами компенсуючого типу та Крупівському навчально-реабілітаційному центрі відбулася  презентація пілотного проекту «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим». Дітям з порушеннями зору та педагогам даних навчально-виховних закладів були представлені для апробації перші в Україні навчально-дидактичні матеріали, а саме: кубики, буквенно-фонетичний набір, годинник, Брайлівський алфавіт, тварини тощо  універсального дизайну надруковані на 3D-принтері з подальшим застосуванням цих виробів в інклюзивному навчанні. Керівникам цих закладів були дані листи з проханням надати пропозиції та зауваження по представлених розробках.

Проект «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим» презентували у Луцьку


Діти з задоволенням працювали з представленими матеріалами, складали склади, слова, рахували, опановували годинник.

Цей проект  був  розпочатий за ідеєю та розробками членів ради відокремленого підрозділу ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області (Асєєвою Ніною, Поліщуком Петром, Самчук Вікторією) та реалізований за технічної підтримки  Інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», що працює в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (РОУНБ) за сприяння і підтримки Посольства США в Україні. Можливість розробити, змоделювати  і виготовити таку продукцію з’явилася в бібліотеці з придбанням  3D-принтера  та  3D-сканера, які дають можливість друку досить чітких тактильних копій із спеціальною текстурною поверхнею. Моделюванням, друком та виготовленням займається спеціаліст з 3D-друку Грушевський Михайло.

Проект «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим» презентували у Луцьку
Як відомо, тактильні вироби для слабозорих та незрячих людей складаються з рельєфно-крапкового шрифту і тактильних позначок, що зчитується  пальцями. Такі тактильні інформаційні розробки допомагають їм здобувати освіту, отримувати необхідну інформацію,  орієнтуватися у приміщеннях та на вулиці.

Проект «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим» презентували у Луцьку


Виготовлені таблички та кубики, на які нанесений алфавіт плоскодрукованим шрифтом та шрифтом Брайля, проходять апробацію на базі дошкільного навчального закладу для  дітей  з порушеннями зору компенсуючого типу № 35 «Весняночка» м. Рівне та Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами зору № 1. Ця продукція також була представлена тифлопедагогам, реабілітологам, психологам, фахівцям з педагогічної корекції, які працюють з відповідною категорією людей в Україні.

Неоціненну допомогу в апробації та розробці даних матеріалів надала Грінчук Ірина, тифлопедагог дошкільного навчального закладу для  дітей  з порушеннями зору компенсуючого типу № 35 «Весняночка» м. Рівне.

Проект «3D-друк на допомогу незрячим та слабозорим» презентували у Луцьку


Враховуючи важливість та необхідність такої продукції, РОУНБ разом з Грушевським Михайлом вдалось провести під цей проект фандрейзинг і додатково безкоштовно отримати від компанії  3D Printer.ua (10 кг. пластику ESUN) та компанії Verbatim (3 кг. філоматеріалів).