Запрошуємо проголосувати за наші проекти, які подані на громадський бюджет міста Рівне, голосувати можуть тільки жителі міста Рівне.
Підтримайте наші проекти, зробимо разом наше місто кращим та зручнішим для всіх!

Підтримайте наші проекти, зробимо разом наше місто кращим та зручнішим для всіх!

Шановні рівняни! З 17 вересня по 01 жовтня 2018 р. триватиме голосування за проекти громадського бюджету Рівного. Ви можете проголосувати за 3 великі та 3 малі проекти. Проголосувати можна онлайн (див. «Покрокова інструкція...» в розділі «Допомога» / «Інструкції») або в пунктах для голосування (з паспортом): 1.Рівненська міська рада (Соборна, 12а) чи 2.ЦНАП (м-н Просвіти, 2). Більш детально – у розділі «Допомога» / «Правила участі та порядок голосування».

Правила участі та Порядок голосування https://rivne.pb.org.ua/pages/rules

Покрокову інструкцію з онлайн голосування можна завантажити тут https://rivne.pb.org.ua/help/instructions

Перший наш проект під номером 65, у розділі культура «Встановлення міні-скульптур туристичних об’єктів Рівного з використанням шрифту Брайля» https://rivne.pb.org.ua/projects/65

Автор проекту – Муляренко Олексій Віталійович, голова Рівненської обласної державної адміністрації.

Співавтор проекту - Поліщук Петро Степанович, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, член ГР при РОДА, радник Рівненського міського голови, бібліотекар, тренер-консультант інтернет-центру «Окуляр» РОУНБ.

Співавтор проекту - Войтович Тетяна Федорівна, керівник благодійної організації «Обличчям до істини».

БЮДЖЕТ
1 449 000 ГРН.
Проект передбачає створення та встановлення у м.Рівне міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста з використанням шрифту Брайля та з нанесенням QR коду, який дає доступ до відеопису скульптури з тифлокоментарем та сурдодублюванням. Крім того, планується виготовлення 3-D макетів трьох туристичних об’єктів з широкими можливостями експонування.

Опис проекту
Основна мета проекту: актуалізація історико-культурної спадщини міста, збагачення туристичної інфраструктури Рівного та розширення спектру туристичних пропозицій для різних категорій населення, доступність для сприйняття об’єктів людьми з інвалідністю.

Проблема, на вирішення якої він спрямований: Проект спрямований на вирішення проблеми ефективного позиціонування історико-культурної спадщини міста, зокрема з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Запропоновані рішення:
1) Підвищення рівня естетичної привабливості основних туристичних об’єктів міста для жителів та гостей, зокрема дітей, підлітків та молоді.

Інфраструктура міста буде доповнена шістьма міні-копіями туристичних об’єктів.
Вони розташовуватимуться біля оригінальних споруд та будуть доступні для всіх бажаючих. Новостворені елементи будуть також популярними фотозонами.
Крім того, планується створення 3-D макетів мобільних для перевезення.

2) Забезпечення доступності та сприйняття туристичних об’єктів особами з інвалідністю.
Усі новостворені елементи будуть виготовлені з використанням шрифту Брайля, нанесенням QR коду, який надаватиме доступ до відеоопису скульптури з тифлокоментарем та сурдодублюванням.

Заходи проекту:
1. Розроблення та розміщення у місцях масового перебування туристів тактильних карт-схем міста з використанням шрифту Брайля із застосуванням універсального дизайну (6 шт),
Обʼєкти, міні-скульптури яких будуть виготовлені:
1. Обласний краєзнавчий музей.
2. Зал камерної та органної музики.
3. Свято-Воскресенський собор.
4. Свято-Успенська церква.
5. Обласний академічний музично-драматичний театр.
6. Памʼятник М.Несвицькій.
Кожна міні-скульптура розташовуватиметься біля обʼєкту-оригіналу.
Розміри: висота підставки – 1 м, скульптури – 50-70 см.
Матеріал – бронза.
2. Виготовлення 3-D макетів з широкими можливостями експонування.
Будуть виготовлені 3-D макети таких обʼєктів (3 шт.):
- Палац Любомирських;
- Дубенський замок;
- Острозький замок.
Основна локація макетів: Рівненський обласний краєзнавчий музей.
Крім того, вони мають бути зручні для перевезення та експонування на території інших локацій.
Розміри 3-D макетів: висота підставки – 1 м, скульптури – до 50 см.
Матеріал – пластик.

Пояснення щодо того, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців: Рівне – одне з міст з багатою історико-культурною спадщиною, елементи якої в більшості не збереглися зовсім або не мають туристично-привабливого вигляду. Існуюча інфраструктура міста має низькі шанси зацікавити місцевих жителів, а тим паче приїжджих туристів. Крім того, вона є малоефективною для сприйняття дітьми та підлітками, виховання яких є першочерговим суспільним завданням. Створення та встановлення міні-скульптур та 3-D макетів дозволить осучаснити простір міста, реанімувати інтерес жителів до давно знайомих об’єктів, підвищити їх привабливість для дітей, підлітків та молоді, забезпечити доступність та їх сприйняття людьми з інвалідністю. Це матиме значний позитивний культурний, суспільний, соціальний та економічний ефект.

Обгрунтування бенефіціарів проекту:
Основні бенефеціари проекту – жителі та гості міста м.Рівне, в першу чергу найактивніші категорії населення - діти, підлітки, молодь міста, а також люди з інвалідністю.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проекту
Реалізація проекту дозволить:
1) ефективно використати наявний історико-культурний та туристичний потенціал міста з виховною, соціальною та економічною метою;
2) зробити доступними туристичні об’єкти та покращити сприйняття туристичної інформації людьми з інвалідністю., дітьми, підлітками, молоддю, які краще реагують на сенсорні відчуття та інтерактивний вплив (тактильна складова, можливість ретельно роздивитися деталі споруд зблизька, порівняти тощо);
3) збагатити туристичну інфраструктуру міста новими об’єктами огляду довготривалого користування, розширити набір туристичних послуг для різних категорій населення;
4) стимулювати інтерес до інноваційних тенденцій та появу нових інтерактивних та багатофункціональних проектів такого напрямку.


Другий наш проект під номером 67, у розділі культура «Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю» https://rivne.pb.org.ua/projects/67

Автор проекту – Муляренко Олексій Віталійович, голова Рівненської обласної державної адміністрації.

Співавтор проекту - Поліщук Петро Степанович, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, член ГР при РОДА, радник Рівненського міського голови, бібліотекар, тренер-консультант інтернет-центру «Окуляр» РОУНБ.

Співавтор проекту - Войтович Тетяна Федорівна, керівник благодійної організації «Обличчям до істини».

БЮДЖЕТ
249 000 ГРН.
Проект передбачає створення умов у м.Рівне для комфортного дозвілля людей з інвалідністю, зокрема розроблення та розміщення тактильних карт – схем міста, адаптацію музейних експозицій та створення віртуальних екскурсій з субтитрами, тифлокоментарем та сурдодублюванням.
Опис проекту
Основна мета проекту: формування міського простору, комфортного для дозвілля осіб з інвалідністю

Проблема, на вирішення якої він спрямований: проект спрямований на вирішення проблеми відсутності туристичної інфраструктури для осіб з інвалідністю, яка нерозривно пов’язана з рівнем їх соціалізації, якістю життя та відпочинку.

Запропоновані рішення:
1) Створення системи туристичного орієнтування
Розроблення та розміщення у місцях масового перебування туристів тактильних карт-схем міста з використанням шрифту Брайля із застосуванням універсального дизайну.

Характеристика карти-схеми:
висота підставки - 1 м;
розмір поверхні карти-схеми - 1 х 1,5 м;
тактильність: від 1 мм;
матеріал: алюміній, бронза або пластик.

2) Створення спеціальних туристичних пропозицій
- адаптація музейних експозицій до потреб відвідувачів з інвалідністю;
- створення трьох віртуальних екскурсій з субтитрами, тифлокоментарем та сурдодублюванням.

Пояснення щодо того, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців: Увага до проблем людей з особливими потребами є першою ознакою цивілізованого суспільства. Крім того, що в рамках проекту буде створено умови для дозвілля жителів та гостей м.Рівне з інвалідністю, реалізація поставлених завдань сприятиме підвищенню рівня розуміння проблем цієї категорії людей та формуванню відповідної суспільної свідомості. Саме це є запорукою для подальшого розвитку інфраструктури міста, дружньої до потреб людей з інвалідністю.

Обгрунтування бенефіціарів проекту:
Основні бенефеціари проекту – особи з інвалідністю, яких у м.Рівне близько 13 000, зокрема 1400 дітей.
Крім того, тактильні карти-схеми міста, адаптовані музейні експозиції та віртуальні екскурсії будуть цікавими для усіх міських жителів та приїжджих туристів.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проекту
Реалізація проекту дозволить:
1) створити комфортні умови для змістовного дозвілля людей з інвалідністю, що сприятиме підвищенню рівня їх життєвої активності та якості відпочинку;
2) акцентувати увагу громади м.Рівне на важливості потреб людей з інвалідністю та активізувати суспільну діяльність в цьому напрямку;
3) урізноманітнити туристичну інфраструктуру м.Рівне, сформувати імідж міста як туристично-привабливого та комфортного для усіх категорій туристів.Подібні проекти вже працюють у Львові, Вінниці, Луцьку, Харкові, Одесі.

https://youtu.be/MNbe0PGQj54

https://youtu.be/y5O5y3gTXzA

https://youtu.be/l-WeGMXN1LI

https://zik.ua/…/dlya_nezryachyh_turystiv_u_lutsku_stvoryly…

https://ru.tsn.ua/…/v-odesse-sozdali-3d-miniatyury-pamyatni…