Міжнародний день білої тростини (англ. White Cane Safety Day) був затверджений 15 жовтня 1970 року з ініціативи Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind).

Міжнародний день білої тростини

«Толерантність, Рівноправність, Інтеґрація» — головні слова Міжнародного дня білої тростини. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі живуть 38 млн. людей із порушеннями зору. Ще 110 млн. мають ризик втратити зір.

Велика Британія.
У 1921 році в місті Бристоль молодий фотограф Джеймс Біггс через нещасний випадок втратив зір. Порада осліплого солдата розвивати свою самостійність допомогла йому розпочати нове життя. Джеймс став частіше виходити на вулицю без супроводу, користуючись звичайною тростиною для прогулянок. З часом він зазначив, що звичайна тростина не гарантує безпеки, а також може стати джерелом небезпеки для інших перехожих. Джейсові спало на думку пофарбувати тростинку в білий колір, щоб вона більше привертала до себе увагу навіть за похмурої погоди.

10 років потому ротаріанський клуб подарував незрячим британцям білі палички, справа набула великого розголосу завдяки ЗМІ.

У 1932 році Королівський національний інститут для сліпих розпочав офіційно впроваджувати білу тростинку серед незрячих.

За офіційними даними, станом на 2016 рік в Україні проживали понад 70 тисяч людей із порушеннями зору.

Про проблеми та досягнення людей з порушеннями зору вам розкажуть:

Петро Поліщук - керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області,член ГР при РОДА,  радник Рівненського міського голови, бібліотекар, тренер-консультант інтернет-центру «Окуляр» РОУНБ;

Ніна Асєєва - психолог, тренер з вивчення шрифту Брайля відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області;

Ольга та Олександр Хвостікови - сім'я незрячих, які працюють на роботі і дають собі раду.

Дивіться та слухайте нас у прямому ефірі на
UA:Рівне http://rtb.rv.ua/company/tele/online/

та на Рівне.fm http://rivne.fm/live/

Прямі ефіри триватимуть з 07:00 - 09:00. 16 жовтня 2018 року.