Вікторія Самчук - поетеса, член ради відокремленого підрозділу Всеукраїнської  громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, особа з інвалідністю ІА групи.
Народилася 9 січня 1977 року в м. Рівне. У 13 років через смерть мами захворіла на цукровий діабет, який у 27 років призвів до втрати зору та інвалідності I групи.
У 1993 році закінчила ЗОШ №26 м. Рівного. В цьому ж році вступила до Рівненського державного інституту культури (РДІК). Закінчила РДІК за фахом бібліотекар-бібліограф. Працювала в Рівненській обласній бібліотеці для юнацтва та у бібліотеці Національного університету водного господарства та природокористування.
У 2000 році була однією з засновників Рівненської обласної асоціації «Діабетик».
У 2002 році народила сина Олеся. Лікарі рекомендували перервати вагітність бо був великий ризик для здоров’я Вікторії, але Вікторія їх не послухала і родила Олеся на перекір всім.
В 2005 році після втрати зору вступила до Українського товариства сліпих. Активно приймала участь у громадському та творчому життя організації УТОС, відстоювала інтереси осіб з інвалідністю на місцевому та всеукраїнському рівні.
У 2006 році познайомилася з майбутнім чоловіком Поліщуком Петром і вони почали жити разом та піклуватися одне про одного.
В 2007 році видала свою першу поетичну збірку «Каркаде». Друкується в літературних альманахах місцевого та всеукраїнського значення «Наше коло», «Погорина», «Маленький Парнас», поетичних збірниках «Берізка», «Поетичний рушник», «Зорі в темряві» журналах «Отражение», «Інва.Net», «Світло спілкування», а також у періодичній пресі: «Рівненська газета», «Рівне ракурс», «Вільне слово», «Рівне експрес», «Рівне вечірнє», «Льонокомбінат», «Вісті Рівненщини».

У 2008 році стала членом Рівненського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» (ВМГО «ГУД»). І в цьому ж році очолила комітет з питань культури і мистецтв цієї організації на всеукраїнському рівні. З 2010 року була заступником голови обласного осередку ВМГО «ГУД».
Неодноразово перемагала у конкурсах за номінацією «Авторська поезія» як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні. Серед них: «Повір у себе», «Барви життя», «Маленький Парнас», «Червона калина», «Поетичний рушник» та інші.
У 2010 році відбувся концерт «Дотик світла» за творами В. Самчук, режисером концерту була сама Вікторія.
Займалася у народно-літературному об’єднанні «Поетарх» ПДМ м. Рівне, брала участь у концертах, приурочених визначним датам та літературним вечорам, які відбувалися в нашому місті та області. Неодноразово приймала участь в теле- та радіопередачах на тему соціального захисту прав осіб з інвалідністю, а також творчого напрямку: «Вертикаль» РТБ, «Таке життя» РТБ, «Погорина» РТБ, «Один на один, РТБ; у відеосюжетах новин телеканалів: «Україна», «1+1», «Рівне-1», «Сфера-ТВ», «РТБ», «Ритм», радіопередачах «Турбота про людей», «Соціальний аспект», «Недільня світлиця», «Пряма мова». У 2012 р. долучилася до проекту Рівненської  обласної універсальної наукової бібліотеки «Створення аудіоподкастів на сайті бібліотеки для слабозорих і незрячих людей» (за підтримки гранту голови Рівненської ОДА). На сайті бібліотеки (libr.rv.ua) можна послухати вірші поетеси у авторському виконанні.
В 2012 році відбувся творчий вечір поетеси в Рівненській обласній бібліотеці, перший з циклу «Невипадкові зустрічі», який започаткувала бібліотека де будуть відбуватися зустрічі з людьми з особливими потребами, що досягли успіхів у житті.

17 жовтня 2014 року в приміщені Національного музею Тараса Шевченка м. Київ, Вікторія виборола перше місце в номінації «Проза»  Всеукраїнського літературного конкурсу серед людей з інвалідністю по зору на кращий поетичний та прозовий твір українською мовою, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Переможців конкурсу нагороджувало почесне журі на чолі з генеральним директор Національного музею Тараса Шевченка, письменником, літературознавцем, лауреатом премії ім. Т. Шевченка Дмитром Стусом.
В 2014 році стала переможницею «Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Рівному», за якою надрукована книжка «Тобі емоції справжні», яка у квітні 2017 року стала переможницею конкурсу «Краща книга Рівненщини – 2017» у номінації «Краща поетична збірка».
7 листопада 2014 року в читальному залі Центральної спеціалізованої бібліотеки для незрячих  ім. М. Островського  м. Київ відбулася презентація книжки у трьох форматах: плоскодрукованому, аудіокнижка у форматі мр3 та першої в Україні художньої аудіокнижки, зробленої в DAISY форматі з повним дотриманням авторських прав «Тобі емоції справжні».
Вікторія була громадською діячкою, членом громадської ради при Рівненському міськвиконкомі старалася допомагати і підтримувати таких людей, як вона сама словом, порадою бо нажаль з 2016 року вже сама не могла ні ходити, ні пересуватися на візку У липні 2016 року у Вікторії відмовили нирки і її перевели на гемодіаліз, але вона не скорилася хворобі і на далі завжди була оптимістична і добра.  Була стипендіаткою Рівненського міського голови двічі, але другий раз лише місяць отримувала заслужену стипендію. 29 січня 2017 року перестало битися серце цієї людини, Людини з великої літери.
Вікторія Самчук

Ознайомтесь з творами Вікторії Самчук
Завантажити вірші начитанні автором
Завантажити Пісні на слова поетеси

 • Творчий вечір "Тобі емоції справжні", 11.12.2016 у БКЦ м. Здолбунів.
 • Творчий вечір поетеси "Дотик світла", 30.05.2010. у ПДМ м. Рівне.
 • Телепередача «Погорина», РТБ 10.04.2015.
 • «Життєвий шлях Вікторії Самчук».

 • «Видання у яких надруковані твори Вікторії Самчук».
 • «Дипломи та грамоти, якими нагоджена Вікторія Самчук».

 • Вечір пам'яті Вікторії Самчук
  "Свічі моєї не гасіть" частина 1
 • Вечір пам'яті Вікторії Самчук
  "Свічі моєї не гасіть" частина 2
Науково-дослідницька робота учениці 10 класу Рівненської ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 Дячук Анастасії Павлівни

Посилання на відеосюжети з Вікторією Самчук.