• 1-2 січня. Святкування Нового року членами РОО та гостями Київського осередку ВМГО «ГУД». Проведення екскурсій по містах Рівне та Здолбунів для поважних гостей з Києва.
 
 • 10 січня. Члени осередку відвідали концерт приурочений Різдв’яним святам, на запрошення Рівненського товариства «Родина Кольпінга», організатора концерту для людей з інвалідністю всіх нозологій.
 
 • 11 січня. Представники ГР при РОДА Петро Поліщук голова РОО ВМГО «Генерація успішної дії» та члени осередку, а також Тетяна Войтович голова РОО «Обличчям до істини» прийняли участь в навчальному семінарі на тему «Волонтерскій рух». Організатори заходу: Рівненське товариство «Родина Кольпінга» разом з Громадською організацією «Гілка оливи» та Волонтерським центром з міста Пьотрков — Трибунальский, Польща. Мета проведення семінару: створення у місті Рівне силами громадських організацій, при підтримці міської влади, Волонтерського центру. Петро Поліщук увійшов до складу ініціативної групи по створенню даного центру.
 
 • 14 січня 2014 року в приміщенні Рівненського міськвиконкому пройшов круглий стіл. Громадські активісти зустрілися з міським головою м. Рівне Володимиром Хомко. Під час зустрічі розглянуто ряд питань. Серед, яких голова РОО ВМГО «ГУД» підняв питання, щодо виділення обіцяних коштів на придбання ЗСП для озвучення світлофорів. Мер міста відповів, що міськвиконком ретельно вивчив дане питання та виявив, що наявні на ринку ЗСП не сертифіковані і їх не можна придбати за гроші міського бюджету, якщо дані пристрої будуть сертифіковані, то  міська рада одразу виділить кошти.
 
 • 17 січня. На численні звернення людей з порушенням зору, щодо незадовільної роботи зовнішніх звукових інформаторів номера маршруту тролейбуса (встановлених у листопаді 2013 року), а саме більшість з них не працювало, що створило незручності. Члени правління зустрілися з міським головою Хомком В.Є. та директором КП «Рівнеавтоелектротранс» Ткачуком В.М. Після зустрічі був проведений моніторинг членами осередку та начальником відділу експлуатації тролейбусів Гладієм І.С. Було з’ясовано, що всі ЗЗІ в робочому стані, але водії їх вимикають з особистих причин. Ми попросили керівництво КП «Рівнеавтоелектротранс» провести розяснювальну роботу з водіями, щодо необхідності ввімкнення ЗЗІ та озвучення зупинок в середині тролейбуса.
 
 • 4 лютого. У каб. №202 приміщення РОДА відбулось засідання круглого столу на тему: «Оцінка діяльності Рівненської ОДА за напрямом «робота з громадськістю», передбаченою підпунктом 1 пункту 2 Плану заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Доповідав заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Корольчук О.В. На засіданні круглого столу працювали: Липський С.Ф., Паліюк М.Г., Редюк Т.І., Гуменюк О.С., Дорошева А.М., Симончук О.І., Кур’янік І.М., Самсон В.О., Поліщук П.С., Самчук В.Р., Соколенко В.П., Панащук М.В., Чеберак О.І., Лещук В.П., Ходаковський Ю.Л. Корольчук О.В. зазначив, що через помилки РОДА під час проведення громадської експертизи «Про виконання плану заходів РОДА зі створення безперешкодного життєвого середовища для осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення» Громадською радою при РОДА та безпосередньо РОО ВМГО «ГУД» було сутєво понижено (Кабінетом міністрів України) рейтинг РОДА за співпрацю Рівненської облдержадміністрації з інститутами громадського суспільства. Також він зазначив, що наявні помилки було виправлено і надалі такого біліше неповториться. Детальніше за посиланням: http://www.ex.ua/83284235
 
 • 4 лютого. Подали рекомендації пррезиденту ВМГО «Генерація успішної дії» Євсев’єву Г.А. до проекту ДСТУ 4092:201Х СВІТЛОФОРИ ДОРОЖНІ. Всі наші рекомендації були включені до листа, який надіслано начальнику Центру безпеки руху та автоматизованих систем при Міністерстві внутрішніх справ України, генерал-майору міліції Буднику С.І.
 
 • 6 лютого. У приміщенні департамента соціального захисту населення Рівненської ОДА відбулось засідання круглого столу на тему: «Механізм запровадження адресного надання пільг на проїзд» за участю заступника директора департаменту соціального захисту населення Шамака О.О., начальника відділу пільг - Микулича В.А, членів ГР, представника ГО «Міжнародного комітету прав захисту людини» Діновська Д.В. Розглянули питання: - «Основи організації адресної допомоги громадянам, які мають приорітет з точки зору цілей соціальної політики у світі і досвід застосування в Україні».
В дискусії учасниками круглого столу обговорені питання надання адресної допомоги і прийнята резолюція про звернення до уряду про запровадження в країні цієї програми. Від РОО в круглому столі брали активну участь: Поліщук П.С., Асєєва Н.І.
 
 • 7 лютого. Активісти Громадської Ради при Рівненській ОДА Павло Бречко, Петро Поліщук, Ігор Пюрко, Алла Дорошева та Станілав Липський взяли участь у засіданні Народної Колегії Народного Контролю, яке відбулося у Києві у міському Будинку вчителя. Петра Поліщука голову РОО ВМГО «ГУД» було прийнято до Народної Колегії України та вручено посвідчення Народного Контролера. На цюму заході Поліщук П. віддав особисто в руки в.о. Міністру соцполітики Королевській Н.Ю. листа з пропозиціями та проханнями від РОО ВМГО «ГУД» для полегшення і покращення життя людей з порушеннями зору. Відповідь була отримана 3 березня більшість пропозицій, які подавалися на розгдяд Мінсоцполітики були підтримані, але Міністерство фінансів їх не підтримує у зв’язку з кризовим станом України.
 
 • 12-13 лютого Рівненщину відвідали бібліотечні спеціалісти з Хмельницької, Тернопільської, Волинської та Житомирської областей, що займаються вдосконаленням бібліотечного обслуговування людей з обмеженими можливостями. Причиною візиту став Міжрегіональний семінар-практикум «Нові інформаційні технології у бібліотечному обслуговуванні людей з фізичними обмеженнями», організований секцією Української бібліотечної асоціації «Бібліотечні послуги людям з обмеженими фізичними можливостями», Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації та Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою (ОУНБ). Щоб перейняти передовий досвід з цього питання захід відвідали також фахівці 16 районних та чотирьох міських бібліотек Рівненської області. Учасникам семінару-практикуму у формі ділової гри було запропоновано створити план впровадження послуг для людей з фізичними обмеженнями у своїй бібліотеці та представити його на розгляд оціночній групі, експерти: голова Рівненського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» Поліщук П. С., член осередку «ГУД» - Асєєва Н. І., голова Ради ветеранів Соснівської сільської ради Дубенського району Коласова В. К.,  член Ради Дубенської ЦРБ Ленишина Н. І. Автори кращих планів впровадження отримали сертифікати переможців. Більше за посиланням: http://libr.rv.ua/ua/news/2040/
 
 • 25 лютого. Відбулось розширене засідання правління ГР при ОВВ у Рівненській області.
На засіданні були присутні громадські активісти: Ю. Ходаковський, О. Чеберак, С. Липський, М. Панащук, А. Дорошева, П. Поліщук, В. Самчук, А. Солімчук, Р. Вознюк, Ю. Буратчук, І. Мічуда, В. Лещук, М. Паліюк, О. Симончук, В. Нестерчук. І. Войтюк
Запрошений - О.В. Корольчук, координатор між РОДА та громадськістю.  Обговорення запропонованих змін до постанов Кабінету Міністрів Укаїни від 5 листопада 2008 р. № 976 і від 3 листопада 2010 року. № 996. Доповідав Корольчук О.В.
 
 • 27 лютого. На Рівненщині створили громадську координаційну раду. Вона має об’єднати активістів краю та стати своєрідним містком між громадою області та київським Майданом. Ініціатори створення Ради хочуть зробити її добровільною, публічною та самостійною. Тобто, в її роботу та формування питань для розгляду не втручатиметься жоден орган влади. Збиратиметься рада щонайменше раз на два місяці. У першому засіданні взяла участь понад сотня делегатів з різних районів Рівненщини. Щоправда, через недоброзичливе ставлення громадських активістів один до одного, без суперечок не обійшлося. Членом даного органу став Петро Поліщук голова РОО, а також його вибрали заступником голови соціальної комісії.
 
 • 6 та 9 березня. Члени нашого осередку приймали участь у св’яткуванні 200 - річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Вікторія Самчук читала свої поезії, на читаннях, у парку ім. Шевченка, а Наталія Дячук і Настя Дячук співали на концерті (майдан Незалежності).
 
 • 13 березня. У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці пройшов літературно-творчий вечір «Жінка з вірою в серці» за участю поетес з особливими потребами Вікторією Самчук, Юлією Костюкевич, Оксаною Нікітюк. Мета - привернути увагу до поезії людей, які опинилися в складних соціальних умовах. Співорганізатором заходу став Рівненський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Генерація успішної дії». Більше за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=2jtjl_yhMrE
 
 • 20 березня. З нагоди Всесвітнього Дня Поезії у Рівненській обласній універсальній бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір на тему: «Нічого, окрім книги», головним учасником якого стало рівненське народне літоб'єднання «Поетарх» (худ. кер. Горбукова Т. І.). та Рівненська поетеса Вікторія Самчук (заступник голови РОО ВМГО «ГУД». Більше за посиланням:
 
 • 20 березня. Голова РОО Поліщук П. зустрівся з новопризначеним в.о. заступника голови РОДА Савчуком О.І. На зустрічі обговорювалися питання подальшої співпраці нашого осередку з новим керівництвом РОДА, на якій Савчук О.І. запевнив, що РОДА буде всебічно допомагати у вирішенні проблем людей з порушеннями зору.
 
 • 27 березня. Пройшло сьоме засідання Громадської ради при РОДА, на якому серед інших питань було підтримано звернення РОО до голови РОДА Рибачка С.Л., щодо перезавантаження, першої в Україні, громадської експертизи «Про проведення громадської експертизи зі створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення», так-як дана експертиза не була завершена і у зв’язку зі зміною керівництва РОДА.
 
 • 10 квітня. Зустріч правління РОО із заступником голови РОДА Савчуком О.І. та подання документів на перезавантаження, першої в Україні, громадської експертизи «Про проведення громадської експертизи зі створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення», так-як дана експертиза не була завершена і у зв’язку зі зміною керівництва РОДА. Домовилися про облаштування елементами доступності адміністративних будівель РОДА та РОР, щоб в подальшому ці будівлі були за зразок, щодо забезпечення доступності для людей з інвалідністю. Олександр Іванович пообіцяв, що зроблять все можливе для цього, а від нас треба конкретні пропозиції згідно ДБН та ДСТУ.
 
 • 29 квітня. Рівненський обласний осередок ВМГО «Генерація успішної дії» подав конкретні рекомендації, щодо забезпечення доступності адміністративних будівель Рівненської обласної ради та Рівненської облдержадміністрації (за адресами: м. Рівне, майдан Просвіти, 1 та м. Рівне, майдан Просвіти, 2) для людей з інвалідністю всіх нозологій та інших маломобільних груп населення, згідно акту визначення доступності будівель і споруд громадського призначення та прилеглої до них території для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (дата обстеження 11.10.2013., яке було проведене у рамках громадської експертизи) згідно ДБН і ДСТУ.
 
 • 5 травня. До Міжнародного дня бородьби за права людей з інвалідністю Петро Поліщук та Вікторія Самчук взяли участь у телепередачі Донецької обласної державної телерадіокомпанії «Повір у себе» та поділилися здобутками і проблемами, які є в людей з інвалідністю на Рівненщині. Дивіться телепередачу за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Y8Z2LZMqV94
 
 • 19 – 22 травня. У Львові відбулося навчання по створенню аудіокниг у DAISY форматі у рамках Міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» (керівник проекту Оксана Потимко), на якому голову РОО Петра Поліщука було обрано для подальшого навчання у Швеції у групі від України. Детальніше за посиланням: http://www.ex.ua/83278027 
 
 • 4 червня. Засідання круглого столу в управлінні охорони здоров’я РОДА з представниками громадської ради при РОДА на якому розглядалися питання про придбання життєвонеобхідних, дороговартісних ліків таблагодійних внесків у медзакладах краю. Від РОО брали активну участь члени правління. Більше за посиланням: http://rtb.rv.ua/company/tele/video/5826/
 
 • 5 червня. Голова РОО Петро Поліщк та заступник голови РОО Вікторія Самчук спільно з УТОГом та СОІУ провели семінар-тренінг «Забезпечення доступності до споруд громадського призначення для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», на прохання ДАБІ в Рівненській області, для архітекторів та проектантів області. Детальніше за посиланням: http://www.ex.ua/83283954
 
 • 9 - 15 червня. Голова Рівненського обласного осередку ВМГО «Генерація успішної дії» Петро Поліщук у складі групи з вісьми незрячих учасників Міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» (керівник проекту Оксана Потимко) навчалися створювати аудіокниги у DAISY форматі в академії Svefi місто Хапаранда Швеція. Метою проекту є створення першої дейзі бібліотеки в Україні з понад 2000 книг.
 
 • 13 червня. Рівненська обласна бібліотека спільно з керівниками громадських організацій інвалідів Рівного (Благодійною організацією пенсіонерів та інвалідів «Обличчям до істини», Рівненським обласним осередком Всеукраїнської молодіжної громадської організації людей з вадами зору «Генерація успішної дії», Рівненською обласною організацією Українського товариства глухих, Рівненським міським товариством інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату, фотохудожником О. Майструком) провели семінар «Правильна толерантність до людей з особливими потребами». Більше за посиланням: http://youtu.be/4kpW8C_ApsQ.
 
 • 14 червня. Відбувся конкурс Програма підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Рівному на 2011-2015 роки. Одним із переможців цього конкурсу стала поетеса заступник голови РОО Вікторія Самчук.
 
 • 24-25 червня. Петро Поліщук їздив до Києва на підвищення кваліфікації, щодо навчання людей з порушеннями зору основам комп’ютерної грамотності в комп’ютерному навчальному центрі «Вікно у світ».
 
 • 28-30 червня. Туристична поїздка членів РОО Асєєвої Ніни та Добруцького Павла по Закарпаттю, яку організував Волиніський осередо «ГУД».
 
 • 2 липня. Відбулося засідання круглого столу «Соціальний захист людей з вадами зору та слуху в рівненській області», у якому приймали активну участь члени нашого осередку Асєєва, Бузна, Дячук, Поліщук, Самчук. Організатором заходу була Войтович Т.Ф., голова громадської організації «Обличчям до істини».
 
 • 16 липня. На загальних зборах водіїв тролейбусів КП «Рівнеавтоелектротранс» проводили розяснювальну роботу, щодо необхідності постійної роботи зовнішніх звукових інформаторів, встановлених на тролейбусах і просили не вимикати дані пристрої під час руху тролейбусів, просили також, щоб водії оголошували зупинки в середині тролейбуса.
 
 • З 26 липня по 6 серпня. Спортивно-реабілітаційний табір у Західно-українському реабілітаційному центрі спортивної реабілітації. На реабілітацію було відібрано троє людей, двоє з яких відмовилися їхати в останні дні.
 
 • 3 серпня. Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека спільно з РОО ВМГО «ГУД» організували творчий вечір заслуженої співачки УТОС Геонефи Лучинської у рамках проекту «Невипадкові зустрічі».
 
 • 10 серпня. Вийшла радіопередача Рівненської обласної держаної телерадіокомпанії «Перевесло» за участю Вікторії Самчук. Детальніше за посиланням: http://www.ex.ua/83283734
 
 • 11 серпня. Подано інформацію в ЗМІ про відновлення роботи з початку літа інтернет-центру «Окуляр» в РОУНБ. Тренером-консультантом з вивчення основ комп’ютерної грамотності з програмами екранного доступу для людей з порушеннями зору став Петро Поліщук. Більше за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=Hwu7nqkAcc8 також http://www.ex.ua/83284016
 
 • 23 серпня. Презентація книжки «Майдан війна» рівненських поетів, приуроченої подіям на Майдані. До книжки також увійшли твори Вікторії Самчук.
 
 • 24, 31 серпня. Участь членів РОО ВМГО «ГУД» в урочистих заходах присвячених Дню незалежності та Дню міста Рівного, Дячук Наталії та Вікторії Самчук.
 
 • Серпень. Створеня аудіокниги Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні» в мр3 форматі на волонтерських засадах Рівненською обласною державною телерадіокомпанією, начитала Галина Колодій, звукорежисери Ганна Бикова та Алла Корж.
 
 • 12 вересня. Похід на прем’єрний показ фільму «Поводир» членів осередку, серед яких троє знімалися в цій картині: Асєєв С., Береза С., Добруцький П.
 
 • 5 жовтня. У приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч вчителів, які мають обмежені фізичні можливості. Ця подія приурочена до святкування Всесвітнього дня вчителя. Організаторами виступили: Войтович Т.Ф. (ГО «Обличчям до істини»), РОУНБ та співорганізатор РОО ВМГО «ГУД».
 
 • 14 жовтня. Зустріч голови осередку Петра Поліщука з мером міста Рівного Хомком В.Є., щодо придбання десяти зовнішніх звукових інформаторів для щойнопидбаних тролейбусів КП «Рівнеелектроавтотранс». Мер пообіцяв виділити кошти.
 
 • 16 жовтня. В Рівненському міському палаці культури «Текстильник» (вул.. Гагаріна, 6) Національний академічний український драматичний театр ім.. М. Зеньковецької та Львівський обласний осередок ВГО «Всеукраїнська спілка інвалідів – УСІ» презентували концерт «Відчинилося життя» за участю незрячих виконавців з різних областей України (керівник проекту Оксана Потимко). Організаторами у місті Рівне були РОО ВМГО «Генерація успішної дії» та обласна організація УТОС. На захід прийшло близько 700 глядачів.
 
 • 17 жовтня 2014 року в приміщені Національного музею Тараса Шевченка в рамках програми «Музей без бар’єрів: від теорії до практики» відбувся заключний етап Всеукраїнського літературного конкурсу серед людей з інвалідністю по зору на кращий поетичний та прозовий твір українською мовою, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та урочисте нагородження переможців. Організаторами літературно-поетичного конкурсу виступили Українське товариство сліпих, Всеукраїнська молодіжна громадська організація інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» та Громадська спілка «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд». Переможців конкурсу нагороджувало почесне журі на чолі з генеральним директор Національного музею Тараса Шевченка, письменником, літературознавцем, лауреатом премії ім. Т. Шевченка Дмитром Стусом. До складу журі також увійшли: поет, прозаїк, член Національної спілки письменників України Геннадій Горовий та президент Всеукраїнської громадської організації «Народна академія творчості інвалідів» Олена Александрова. В номінації «Проза» місця серед переможців розподілись таким чином:
  Самчук Вікторія Ростиславівна (заступник голови Рівненського обласного осередку ВМГО "Генерація успішної дії") за твір «Галактика Иць» отримала перше місце;
  Серпутько Ганна Петрівна за замальовку «Він + Вона = Вони» отримала друге місце.
 
 • 22 жовтня. Рівненська обласна бібліотека у партнерстві з Рівненським обласним осередком ВМГО «Генерація успішної дії» та спільно з «Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» і Українською спілкою інвалідів провели Міжнародний науково-практичний семінар на тему: «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з порушеннями зору: перша українська дейзі-бібліотека».
         Даний семінар відбувся завдяки започаткованому Міністерством культури України проекту «Взаєморозуміння», мета якого створити першу в Україні аудіобібліотеку навчальної та художньої літератури у форматі «дейзі». А це в свою чергу не лише суттєво полегшить  навчання дітям та молоді з порушенням зору у загальноосвітніх навчальних закладах, ВНЗ, не лише дозволить читати художні аудіокниги та покращити навігацію по них, але й дозволить оптимально вирішити проблемне питання забезпечення підручниками учнів і студентів з вадами зору.  
           В рамках семінару відбулося представлення першої в Україні художньої аудіокниги в дейзі-форматі із захищеними авторськими правами рівненської поетеси Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні», створеної спеціалістом Інтернет-центру «Окуляр» Петром Поліщуком у рамках  Міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» (керівник проекту Оксана Потимко). По завершенню заходу авторка подарувала по примірнику друкованого та аудіовидання в центральні бібліотеки області. Більше за посиланнями: http://libr.rv.ua/ua/news/2357/ , або   http://www.ex.ua/83284421  
 
 • 7 листопада 2014 року в читальному залі Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського м. Київ відбулася презентація книжки у трьох форматах: плоскодрукованому, аудіокнижка у форматі мр3 та першої в Україні художньої аудіокнижки, зробленої в дейзі форматі з повним дотриманням авторських прав «Тобі емоції справжні» рівненської незрячої поетеси Вікторії Самчук, (створеної Петром Поліщуком у межах шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» (керівник проекту Оксана Потимко). Це вже друга друкована збірка віршів поетеси. Більше за посиланням: http://atpu.org.ua/novini/18-novini/102-2014-prezentatsiya-zbirki-samchuk, прослухати всю презентацію можна тут:  http://www.ex.ua/83286378 Аудіокнижку можна прослухати за посиланням: http://www.ex.ua/83268955
 
 • 11 листопада. В Здолбунівській центральній районній бібліотеці пройшов семінар «Перша українська дейзі-бібліотека» DAISY – це особливо зручний для користувачів із вадами зору формат, оскільки він має функцію навігації аудійованою книжкою: повністю незряча людина спроможна протягом декількох секунд віднайти будь-який потрібний їй розділ, параграф, сторінку в такій аудіокнижці.
На семінар були запрошені: Петро Поліщук, бібліотекар РДОБ, тренер-консультант Інтернет-центру «Окуляр», голова Рівненського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» та Вікторія Самчук, автор першої української художньої книги, опублікованої в дейзі-форматі.
Слухачі семінару з захопленням слухали вірші в виконанні поетеси.
 
 • 12 - 13 листопада в м.Івано-Франківськ відбувся семінар-тренінг по доступності громадського транспорту для людей з порушеннями зору, організований НАІУ та ГО "Біла тростина". Хоч з телевізійного сюжету муніципальної телекомпанії може скластись враження, що доступність в місті - це заслуга міської влади, але насправді, громадські організації працюють роками, щоб добитися хоча б мінімальної доступності. Від нашого осередку в семінарі брали участь та ділилися досвідом оснащення зовнішніми звуковими інформаторами рівненських тролейбусів Петро Поліщук, Вікторія Самчук, та Наталія Дячук.
 
 • 13 листопада в місті Івано-Франківськ відбулася презентація другої поетичної збірки рівненської поетеси Вікторії Самчук. Книжка «Тобі емоції справжні» була презентована, як у друкованій формі, так і в аудіо форматі. О скільки, Вікторія Самчук не лише чудова поетеса, але і активний громадський діяч. То будучи в той день учасником семінару-тренінгу по доступності громадського транспорту для людей зпорушеннями зору, вирішила поєднати дві свої іпостасі. В Івано-Франкіську з’явився перший автобусний маршрут , який обладнаний пристроями зовнішнього звукового оповіщення для людей з порушеннями зору. Учасники семінару вирішили випробувати пристрій і проїхатись автобусом по маршруту. Під час випробувальної поїздки і відбулось знайомство з творчістю Вікторії Самчук. Пасажири мали змогу особисто поспілкуватися з рівненської поетесою і послухати її натхненні вірші в авторському виконанні. Поезія в громадському транспорті – це як промінчик Сонця в наших сірих захмарених буднях.
 
 • З нагоди Міжнародного дня інвалідів 25 листопада, за сприяння Громадськоі ради при РОДА (активістів Громадської ради Тетяни Войтович, Алли Дорошевої і Віктора Кучера), організовано круглий стіл на тему «Інтеграція інвалідів у суспільстві через культуру». Захід проведено в обласному центрі «Інваспорт». Серед присутніх були члени Громадськоі ради, начальник Управління праці та соціального обслуговування населення Шамак Олексій Олександрович, представники всеукраінських, обласних та місцевих громадських організацій, які мають напрямок роботи з людьми з обмеженими можливостями. Самі ж люди, які досягли досить багато, не маючи можливості чути, бачити, ходити або розмовляти просили звернути більшу увагу на іхні проблеми, оскільки в час, коли в Украіні іде війна, тисячі хлопців стають інвалідами, втрачають кінцівки, як наслідок втрачають бажання жити. Зі слів Чемпіонки світу з танців на візках, Наталіі Колисової, здорову людину відділяє від інвалідності лише секунда, мить може перетворити ходячу людину на обмежену у пересувані і важливо не лише мати фізичну реабілітацію, а і психологічну. Відомий фотограф Майструк Олександр поділився своєю історією життя, лише маючи інвалідність він зрозумів, що має справжній дар до мистецтва фотографіі. Від РОО виступали рівненська поетеса Вікторія Самчук, шахістка Ніна Асєєва та співачка Наталія Дячук. Проте здорові люди мало звертають увагу на проблеми людей з обмеженими можливостями, необхідно більше зацікавлювати і приватних підприємців працевлаштовувати таких людей.
 
 • 27 листопада. Презентація книжки поезій Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні» в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Нещодавно світ поезії поповнився ще однією поетичною збіркою Вікторії Самчук «Тобі емоції справжні». Особливим є те, що друга збірка відомої незрячої поетеси видана у 3-х форматах: плоскодрукованому, аудіокниги у форматі мр3 та першої в Україні художньої аудіокнижки, створеної в форматі DAISY її чоловіком Петром Поліщуком.
         У видання відомої рівненської поетеси, ввійшли вибрані поезії за період з 2007 по 2014 роки. Збірка поділена на п'ять тематичних розділів: «Іронії життя», «Моя філософія», «Кольори кохання», «Спробуй повернутися в дитинство», «Есеї». Художнє оформлення книги професійно та якісно здійснив її батько Ростислав. Митець також є автором малюнків до першої поетичної збірки Вікторії «Каркаде».
         На початку заходу Вікторія подякувала всім, хто долучився до створення та реалізації видання збірки – Рівненській обласній державній телерадіокомпанії, а також Галині Колодій, яка начитала вірші поетеси і зуміла відчути та передати той емоційно-психологічний стан, яким витончено просякнута уся поезія авторки.  
        Оскільки видання здійснене за кошти міського бюджету, привітати рівненську поетесу та заслухати її вірші прийшов міський голова Рівного Володимир Євгенович Хомко, довівши тим самим, що поважає і розуміє незбагненну мистецьку цінність поетичного слова, яка обережно торкається найпотаємніших струн у наших серцях, викликаючи мелодії радості, смутку, любові, надії. Детальніше за посиланнями: http://libr.rv.ua/ua/news/2425/http://www.ex.ua/83698983 прослухати всю презентацію можна тут:  http://www.ex.ua/83286378. Аудіокнижку можна прослухати за посиланням: http://www.ex.ua/83268955
 
 • 30 листопада. Вийшла радіопередача на Рівненському обласному державному радіо «Недільна світлиця» де розповідається про Вікторію Самчук та її нову збірку «Тобі емоції справжні». Передачу можна прослухати за посиланням: http://www.ex.ua/83308221
 
 • 2 грудня. В Рівненській обласній державній адміністрації пройшов круглий стіл по проблемах та пропозиціях людей з інвалідністю. Головуючим круглого столу був заступник голови РОДА Пустовіт Т.О. На круглому столі були присутні представники управлінь та департаментів РОДА, а також голови громадських організацій людей з інвалідністю. Порушувалися наболілі питання, щодо санаторно-курортного лікування, щодо доступності для людей з інвалідністю до інфраструктури області, щодо завершення громадської експе ртизи по програмі «Безбар`єрна Україна» проведенної Громадською радою при РОДА та безпосередньо Петром Поліщуком, щодо створення громадської ради при РОДА з питань людей з інвалідністю та інше.
    На даному круглому столі було нагородженно активних голів громадських організацій людей з інвалідністю, членів Громадської ради при РОДА: Петра Поліщука голову РОО ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» та Петра Буткевича голову Рівненської міської організації для людей з порушеннями опорно рухового апарату за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня інвалідів, до грамот також були додані нагрудні знаки. Аудіозапис круглого столу можна прослухати тут  http://www.ex.ua/edit/83996919 
 
 • 9 грудня успішно пройшло п’ятнадцяте засідання Громадської ради при Рівненській ОДА другого скликання. На засіданні прийняте рішення: Створити комітет Громадської ради з питань інвалідів. Головою комітету обрано Кучера Віктора Олександровича. На засіданні була присутня Вікторія Самчук.
 
 • 12 грудня. Пройшло перше засідання Комітету захисту прав людей з інвалідністю в Рівненській області. До комітету увійшли представники громадських організацій, які працюють з неповносправними та представники ГО людей з інвалідністю. Активісти планують захищати права цих людей, допомогати їм з організацією лікування та відпочинку, лобіювати їх інтереси при формуванні бюджету на наступний рік. Головою комітету вибрано Кучера В.О., а заступниками Дорошева А., Кривко Т., Поліщук П.